Дуже часто ми не уважно ставимося до зміни ваги домашніх вихованців. Однак набір зайвих кілограмів може свідчити про серйозні проблеми зі здоров'ям. Особливо шкідливе ожиріння, оскільки воно ставить під загрозу якість життя чотирилапого друга. Розглянь це питання докладніше.

Підвищення ризику розвитку цукрового діабету

При перетравленні їжі цукру абсорбуються в кишечнику і перетворюються на прості цукри, у тому числі глюкозу. Вона надходить у кров задля забезпечення клітин організму енергією. Щоб вони могли використовувати глюкозу, потрібний інсулін. Діабет виникає, коли організм не здатний нормально використовувати глюкозу.

Найчастіше тварини із зайвою вагою стикаються із проблемою цукрового діабету 2-го типу. Справа в тому, що рецептори інсуліну на їхніх клітинах зменшено у кількості або неправильно функціонують, через що підвищується рівень циркуляції інсуліну та глюкози в крові. Найбільш характерними ознаками розвитку діабету у домашніх вихованців є:

  • збільшений апетит;
  • постійне почуття спраги;
  • часте сечовипускання;
  • інфекції, що постійно повторюються.

Діабет небезпечний тим, що потребує постійного контролю за здоров'ям, а також над рівнем інсуліну. До того ж необхідні й зміни в харчуванні: може знадобитися корм лікувальний Hill's Prescription Diet w/d Multi-Benefit для кішок з цукровим діабетом з куркою.

Підвищення ризику високого артеріального тиску

Найчастіше у тварин із зайвою вагою спостерігається високий кров'яний тиск. Така проблема може спричинити серйозні наслідки зі здоров'ям. Наприклад, до прискореної роботи серця. Воно повинне більш ретельно перекачувати кров по всьому тілу, через що серцевий м'яз потовщується з лівого боку. У результаті це може призвести до застійної серцевої недостатністю.

Високий артеріальний тиск може стати причиною інших проблем: ниркової недостатності, інсульту, дегенерації сітківки і т.д. Важливо пам'ятати про те, що при підвищенні кров'яного тиску у домашніх тварин ви можете не помітити жодних характерних симптомів, тому необхідно постійно проходити обстеження у ветеринара.

Підвищення ризику респіраторних захворювань

Велика кількість жиру призводить до механічного стиску діафрагми, легень, а також грудної порожнини. Таким чином, надмірна вага створює додаткове навантаження на внутрішні органи тварини, через що погіршується їх функція. Ожиріння може спричинити обструкцію дихальних шляхів, що призводить до розвитку ризику респіраторних проблем, у тому числі обструктивних хвороб легень.

Захоплений ризик розвитку артриту

Надмірна вага завжди відбивається на суглобах тварин, що призводить до зносу хрящової тканини та пошкодження суглобів. Крім того, жирові клітини сприяють розвитку запальних процесів в організмі. Зрештою, це може призвести до посилення артриту. Варто враховувати, що ожиріння часто супроводжується недостатньою фізичною активністю, що призводить до послаблення м'язів.

Ризик розвитку раку

Хронічне запалення, яке може бути спричинене надлишком жирових клітин в організмі, нерідко провокує онкологію. Крім того, надлишковий жир може призвести до змін на рівні гормонів, що також може збільшувати ризик розвитку певних видів раку (наприклад, молочної залози). Зайва вага призводить до порушень імунної системи, що робить організм менш здатним до придушення росту ракових клітин.

Ризик розвитку ниркової недостатності

Зайва вага у домашніх тварин призводить до підвищення артеріального тиску і в тому числі до підвищеного навантаження на нирки, що сприяє розвитку гіпертензії. Запальні процеси в організмі, у тому числі через оксидативний стрес, можуть завдати серйозної шкоди клітинам нирок, що загрожує розвитком ниркової недостатності. Зайві кілограми призводять до додаткових жирових відкладень у черевній порожнині, через що може виникнути механічна обструкція сечових шляхів.

Зниження якості життя вихованця

Домашні тварини, які страждають на ожиріння, не отримують повноцінного задоволення від життя: не можуть бігати, грати, спілкуватися з іншими домашніми тваринами. Нерідко зайві кілограми спричиняють погане самопочуття.

Що робити, якщо у вашого домашнього вихованця є зайва вага?

Насамперед рекомендується звернутися за допомогою до ветеринару. Він обов'язково проведе необхідне обстеження та надасть рекомендації. Окрему увагу слід приділити харчуванню. Варто виключити із нього будь-які шкідливі добавки, а також чітко контролювати порції. Сухий корм для собак із зайвою вагою Brit Premium Light з індичкою - чудове рішення в подібній ситуації. Звичайно ж, обов'язково варто додати до порядку денного тривалі прогулянки, а також разом з ветеринаром розробити індивідуальну програму схуднення.