Зростає проблема, пов'язана із домашнім харчуванням домашніх тварин. Але щоб зрозуміти, наскільки вона серйозна і чому виникає, нам спочатку слід поглянути на те, як ми годували наших вихованців до винайдення сухих та консервованих раціонів для тварин.

 

Віками власники домашніх тварин годували своїх вихованців м'ясними кістками, залишками зі столу та іншими харчовими відходами. Але на початку 1950-х років комерційні корми для хатніх тварин стали більш доступними, ніж будь-коли раніше. Потім у 1980-х роках було встановлено рекомендації щодо харчування для котів та собак. Власники домашніх тварин та ветеринари були в захваті від зручних кормів, які при тому вважалися поживно повноцінними та збалансованими для оптимального здоров'я котика чи песика. Але деякі не змогли відмовитися від ідеї годувати своїх вихованців залишками зі столу та домашніми кульками із зерна та м'ясного борошна. Навіть серед ветеринарів панував сумнів, що комерційні корми для домашніх тварин є достатньо безпечною та найбільш здоровою дієтою для них.

 

Пройшло сім десятиліть з того часу, як сухі корми стали основним джерелом їжі для котів і собак, і для більшості власників сухі та консервовані корми стали єдиними продуктами, якими вони годують свійських тварин. Але в останні роки власники почали ставити все більше запитань щодо таких продуктів після того, як кілька разів поспіль виробники відкликали корми через смерті тварин внаслідок безлічі проблем: починаючи від токсичних інгредієнтів і закінчуючи бактеріальним зараженням. Чимало власників повертаються на домашню дієту. Нещодавнє дослідження серед господарів кішок показало, що 64% готують домашню їжу для них принаймні тричі на тиждень. Це позитивний крок до свіжішої цільної їжі.

 

Але в той же час багато хто продовжує дотримуватися переконання, що готовий корм для домашніх тварин — єдиний гарант здорового годування кішок та собак, і що на кухні скласти збалансовану дієту просто неможливо. Почавши шукати альтернативні раціони для своїх вихованців, вони постають перед складним завданням: розписати дієту, в якій буде збалансовано всі необхідні вітаміни, мінерали і буде присутня достатня кількість білка – для більшості здається наукою. Особливо, коли ви дивитеся на список інгредієнтів у якісному кормі, і вигляд усіх цих незнайомих гучних слів, їх численність здаються незбагненними. Як зрозуміти це все середньостатистичному власнику кота чи іншої тварини?

 

Крім того, існує і певна проблема з домашніми дієтами. Ідеальна сира їжа має складатися з цілісних харчових інгредієнтів, таких як м'ясо, кістки, внутрішні органи, риба та інші цілісні продукти. Тільки в цьому випадку більшість поживних речовин надходитиме в організм кішки через їжу. Але реальність така, що не всі мають час і достатньо коштів, щоб годувати вихованця лише цільною харчовою дієтою. І, зрештою, багато власників котів (і кішок, авжеж) використовують для заміни цих продуктів синтетичні поживні речовини або вітаміни, створені в лабораторіях. Додавання деяких синтетичних нутрієнтів цілком нормально, якщо це відбувається зрідка, час від часу. Проте зафіксовано безліч випадків, коли дієтичні доповнення були або неякісними і тому шкодили, або надмірно дозовані. Додавання надлишкової кількості поживних речовин може стати дуже небезпечним, тому що перевага якогось одного нутрієнта не тільки може виявитися токсичною для організму, а й перешкодити засвоєнню інших поживних речовин. І це найбільша проблема домашніх дієт. Для одних котів це закінчувалося захворюваннями шлунка та печінки, для інших – гіршими наслідками.

Багато хто з власників хатніх тварин настільки бояться дефіциту поживних речовин в організмах улюбленців, що складають домашні дієти точно так само, як це роблять відомі компанії з виробництва кормів для домашніх тварин.

Підсумок: ваш улюбленець отримує все те саме, що міг би отримати від якісного готового корму, але з додаванням сюди вашого часу, вашої нервозності та ризику коли-небудь помилитися та нашкодити йому.

Висновок: і безпечніше, і надійніше, і вигідніше було би просто купувати готовий сухий корм від перевіреного, авторитетного виробника.

 

Але що робити, якщо експериментами на домашній кухні ви вже нашкодили організму улюбленого кота? У цьому випадку виберіть той готовий корм, який, живлячи вашого вихованця, відновить його травну систему. Лише деякі виробники мають у своєму асортименті такі продукти, турбуючись і про насичення їхніх організмів необхідними поживними речовинами, і про відновлення їх здоров'я після невпорядкованої дієти.

 

Компанія «Hill's Science Diet» зі штаб-квартирою у США – один із таких відповідальних брендів. Серед його продуктів, спрямованих на обидві окреслені цілі – лікувальний корм Hill's Prescription Diet l/d з підтримкою функції печінки котів. Цей збалансований раціон сприяє відновленню печінки, забезпечує організм кота необхідними вітамінами та мінералами, які його організм втратив через нездорове харчування, та підтримує їх перетворення печінкою на енергію. Ви помітите вже на третій-четвертий день, як змінилися і вигляд, і енергійність вашого вихованця. Навряд чи ви колись наважитеся знову експериментувати з домашніми рецептами.