Нетримання — це мимовільне виділення сечі, яке може виникати у будь-якої собаки. Доволі часто невеликі калюжі можна знайти як на підлозі, так і у місцях, де ваш улюбленець відпочиває (наприклад, на дивані або на лежаку). Щоб протидіяти проблемі, треба дізнатись більше про її характер та джерело виникнення.

Найпоширеніші причини нетримання сечі у собак

Насправді дуже важливо стежити за своїм улюбленцем, щоб розуміти, коли саме відбувається сечовипускання. В деяких випадках ваш чотирилапий друг може робити це цілком свідомо у той момент, коли втрачає контроль. Як варіант, собака може бути збуджена якоюсь подією (наприклад, поверненням господаря). Також відсутність належного виховання та привчання до певного режиму дня може мати вплив на поведінку. Варто взяти до уваги й те, що з віком у тварин можуть відбуватися зміни в організмі, які впливають на їх здатність дотримуватись належного графіку прогулянок та сечовиділення.

Втім є й ситуації, пов’язані з певними захворюваннями:

  • сечокам’яна хвороба — наявність каменів у сечоводі може перешкоджати нормальному виведенню сечі;
  • інфекція сечовивідних шляхів — різноманітні запальні процеси призводять до утрудненого виведення сечі;
  • проблеми з м’язами сечового міхура — зниження функцій м'язів є причиною виникнення проблем з утримання сечі;
  • ниркова недостатність;
  • слабкий сфінктер сечового міхура.

Якщо ви помітили нетримання сечі у свого улюбленця, і ця проблема має постійни характер, варто не затягувати з візитом до лікаря. Ветеринар проведе необхідну діагностику, визначить джерело проблеми та призначить оптимальне лікування.

Особливості діагностики нетримання сечі у собак

Щоб визначити джерело проблеми, варто провести діагностику. В першу чергу визначається добовий об’єм рідини, який собака споживає, а також об’єм сечі. Окремо проводиться клінічна лабораторна діагностика, яка включає аналіз сечі (за необхідності й бакпосів), клінічний та біохімічний аналіз крові. Додатково може знадобитися УЗД черевної порожнини. За наявності підозр на ендокринні порушення проводять спеціальні функціональні проби. В деяких випадках може знадобитися рентген-діагностика за призначенням лікаря.

На основі отриманих даних кваліфікований ветеринарний лікар зможе встановити причину нетримання сечі у собаки. Також він має запропонувати шляхи розв'язання проблеми, призначивши оптимальний варіант лікування.

Як лікується нетримання сечі у собак?

Схема лікування нетримання сечі у собак залежить від причин. У більшості випадків проблему можна вирішити за допомогою ліків. Якщо вона зумовлена інфекцією, то лікар призначить антибіотики, а також інші препарати. У разі нетримання сечі через функціональну недостатність у пригоді стане препарат Пропалін (Propalin) Vetoquinol сироп при нетриманні сечі у собак.

Якщо ж причина проблеми полягає у сечокам’яній хворобі або інших проблемах з сечовивідними шляхами, в таких випадках може знадобитися хірургічне втручання.

При лікуванні собак від подібної проблеми дуже важливо дотримуватись рекомендованої дієти, а також оптимального режиму. Варто забезпечити цілодобовий доступ улюбленця до свіжої та чистої води. Якщо вам собака любить натуральну їжу, слід дотримуватись дієти з обмеженим вмістом солі, магнію та протеїну. Якщо ж мова йде про сухий корм, то краще за все порадитись зі спеціалістом. Що стосується режиму, то бажано збільшити кількість прогулянок на день. Важливо зберігати стабільність і послідовність у режимі дня вашого собаки, що допоможе їй відчувати себе комфортно та сприятиме нормальному функціонуванню сечовивідних шляхів.

Профілактика нетримання сечі у собак

Звичайно ж, бажано будь-яку проблему попередити. У цьому допоможуть такі поради:

  • регулярно відвідувати ветеринарного лікаря;
  • забезпечити достатню гідратацію вашого улюбленця;
  • дотримуватись збалансованої дієти, яка відповідає віку, розміру та особливостям здоров’я собаки;
  • сприяти регулярній фізичній активності для підтримки здоров’я;
  • зменшувати фактори стресу.

Рекомендується обов’язково спостерігати за станом улюбленця. Якщо ви помітили будь-які зміни в поведінці або самопочутті вашого собаки, варто не зволікати зі зверненням до ветеринара.