Печінка — важливий орган, який виконує чимало корисних функцій: фільтрує токсичні речовини з крові, сприяє перетравленню поживних речовин, а також зберігає вітаміни та мінерали. Втім печінка є чутливою до пошкоджень. Саме тому нерідко у котів виникають проблеми з цим органом. Рекомендуємо ознайомитись з інформацією про симптоми та причини захворювань печінки, адже це дозволить вам діяти на випередження у разі необхідності.

Найпоширеніші проблеми з печінкою у котів та їх причини

Існує чимало різних захворювань печінки. Втім найчастіше у котів може розвиватися гепатит — запалення органу, яке зазвичай викликане вірусними інфекціями, а також впливом токсинів. Втім існує ризик і розвитку холангіта — запального стану, який вражає не лише печінку, але й жовчні протоки. Зазвичай причинами розвитку такого захворювання є бактеріальні інфекція та паразити.

Поширеною проблемою є й ліпідоз печінки. Для такого стану характерне накопичення надмірної кількості жиру в клітинах печінки. На жаль, ваші пухнасті улюбленці не застраховані й від виникнення доброякісних або злоякісних пухлин в печінці.

Загалом проблеми з печінкою зазвичай можуть бути зумовлені:

  • інфекційними захворюваннями;
  • негативним впливом токсичних речовин, які можуть міститися в ліках, рослинах або навіть харчових продуктах;
  • жировою хворобою печінки;
  • вродженими розладами.

Симптоми проблем із печінкою у котів

Захворювання печінки зазвичай супроводжується виникненням ряду симптомів, які не притаманні здоровому улюбленцю. Обов’язково зверніть увагу на стан свого котика, якщо ви бачите:

  • жовтуватий відтінок очей та ясен котика;
  • серйозну втрату ваги;
  • зниження апетиту;
  • постійне відчуття спраги;
  • часте сечовипускання;
  • діарею;
  • зміни в поведінки (особливо млявість та підвищену агресію).

В таких випадках важливо не зволікати та своєчасно звернутись до лікаря. Він має провести діагностику та розробити оптимальний план лікування на основі отриманих досліджень стану вашого улюбленця.

Правильна діагностика захворювання печінки у котів

Діагностика захворювань печінки передбачає комплексний підхід, який включає не лише фізичний огляд, а також знайомство з історією хвороби кота, і проведення ряду діагностичних тестів. Зазвичай вони включають:

  • аналіз крові та сечі — вони допомагають виявити підвищені печінкові ферменти, які можуть вказувати на пошкодження органу;
  • візуалізаційні дослідження — ультразвукове або рентгенівське дослідження печінки та жовчного міхура дозволяють візуалізувати стан внутрішніх органів, аналізуючи їх розмір, форму та текстуру. Завдяки цьому ветеринар може побачити будь-які аномалії, небезпечні для здоров’я вашого улюбленця;
  • біопсія печінки — процедура передбачає отримання зразка тканини органу для проведення мікроскопічного дослідження. Завдяки цьому лікар може виявити тип та причину захворювання.

На основі отриманих даних лікар-ветеринар розробляє оптимальну стратегію лікування для вашого улюбленця.

Лікування захворювань печінки у котів

Лікування розладів печінки у котів може варіюватися залежно від основної її причини. Втім зазвичай воно передбачає обов’язкову корекцію харчування. Лікар може порадити змінити раціон вашого улюбленця. Він має бути насичений високоякісними білками, які легко засвоюються. Існують спеціалізовані меню, розроблені для котів з такими проблемами. Зверніть увагу на корм лікувальний Hill's Prescription Diet l/d для котів підтримання функції печінки з куркою.

Звичайно ж, лікар призначає й медикаментозне лікування. Якщо проблеми з печінкою зумовлені бактеріальними інфекціями, спеціаліст рекомендуватиме антибіотики. Крім того, деякі препарати можуть бути призначені для контролю неприємних симптомів на кшталт нудоти, болю тощо. У пригоді може стати Гепатіале Форте Едвансед для печінки собак і котів VetExpert Hepatiale Forte Advanced — спеціальний препарат, який підходить для підтримки та відновлення функцій печінки, в тому числі у тих випадках, коли проблеми зумовлені хронічним отруєнням.

Деякі ситуації вимагають хірургічного втручання. Звичайно ж, доцільність та успішність операції зумовлені загальним станом вашого улюбленця та особливостями його захворювання.

Одужання котика з діагнозом захворювання печінки напряму залежить від вибору правильної стратегії лікування. Важливо дуже уважно стежити за будь-якими змінами у поведінці свого улюбленця та обов’язково своєчасно проходити різноманітні огляди у досвідченого ветеринара.