Ваш хвостатий улюбленець, так само як і ви, потребує збалансованого харчування. Від цього залежить його стан здоров’я, щоденне самопочуття, рівень активності та якість життя. Звичайно ж, бажано отримати повноцінну консультацію ветеринара. Втім самостійне вивчення теми теж не буде зайвим.
Вологий або сухий корм для котів
Готовий корм для котів має свої переваги. Існує чимало спеціалізованих лінійок для задоволення окремих потреб домашніх улюбленців: спеціальне харчування для стерилізованих котів, для підтримки функції печінки, для зниження ваги тощо. До основних переваг сухого корму належать:
- зручність зберігання — сухий корм має довгий термін придатності та чудово зберігається після відкриття пачки;
- користь для зубів — жування сухого корму зменшує зубний наліт та запобігає захворюванню ясен;
- покращення травлення — збалансований раціон покращує роботу шлунково-кишкового тракту.
Не менш корисним є вологий корм. Він дозволяє запобігти застою в сечі та підходить для котиків, у яких є проблеми з зубами чи яснами. Крім того, чимало улюбленців надають перевагу подібній текстурі та смаку, що стимулює їх апетит. Радимо звернути увагу на вологий корм для котів Pro Plan Senior 7+ тунець, який містить у складі ретельно відібрані інгредієнти, а комплекс LONGEVIS подовжує тривалість та якість життя вашого улюбленця.
Розмір порції рекомендується узгоджувати з ветеринаром, а також дотримуватись порад, які наведені на упаковці корму. Загалом рекомендується щоденну норму поділити приблизно на п’ять порцій, якими необхідно годувати вашого котика протягом дня.
Натуральна їжа
Натуральна їжа — це класика. Звичайно, вона корисна для ваших улюбленців, втім вам варто навчитись правильно збалансовувати раціон, а також мати вільний час для її приготування. Серед основних переваг можна відзначити:
- контроль якості та складу — ви можете самостійно обирати продукти, які споживає ваш кіт. Це дає можливість уникнути консервантів, штучних добавок;
- можливість врахування особливостей здоров’я улюбленця — для котів з харчовою алергією та іншими проблемами такий вид харчування дійсно підходить. Адже ви зможете точно визначити, що саме викликає негативну реакцію, а також своєчасно виключити ці інгредієнти з раціону;
- можливість побудови індивідуалізованого харчування — ви зможете легко враховувати індивідуальні потреби вашого улюбленця, створюючи його особистий раціон.
Натуральна їжа обов’язково має включати м’ясо. Це може бути що завгодно: курятина, качка, індик, телятина, яловичина. Деякі котики люблять споживати рибу, втім вона не має бути основною складовою раціону, а лише його доповненням. Корисними будуть й субпродукти: наприклад, печінка. Обов’язково додавайте в раціон яйця, зелень, перемелені овочі, адже ці продукти є багатим джерелом поживних речовин.
Втім є перелік продуктів, які варто уникати, адже вони можуть загрожувати здоров’ю вашого улюбленця. Серед них:
- молочні продукти — кошенята харчуються молоком матері, втім з часом вони втрачають здатність правильно його перетравлювати, що призводить до непереносимості лактози. Тому у багатьох котів вживання молочних продуктів може призводити до розладу шлунку;
- солодощі — містять велику кількість цукру та калорій, які призводять як до набору ваги, так і для розвитку цукрового діабету у котів. Крім того, солодощі мають негативний вплив на здоров’я зубів. Варто враховувати, що деякі інгредієнти, які зустрічаються в подібних продуктів, можуть бути токсичними для ваших улюбленців;
- сире м'ясо — чимало котів із задоволенням споживають сиру їжу, втім м’ясо може містити бактерії та паразити, що становить небезпеку для вашого улюбленця.
Чи потрібні котам спеціальні ласощі?
Існує чимало спеціальних ласощів для котів. Їх можна час від часу давати вашому улюбленцю як заохочення. Втім варто враховувати, що зазвичай вони не містять усіх поживних речовин, тож їх не можна вважати заміною повноцінного котячого корму. Дуже важливо дотримуватися дієтологічної рівноваги. Зверніть увагу на призначення таких ласощів: одні можуть покращувати здоров'я зубів та ясен, інші — виводити грудки шерсті тощо. Втім варто все одно обмежувати їх кількість та обирати лише якісні продукти, які відповідатимуть потребам вашого улюбленця. Якщо у вас є питання щодо харчування, краще отримайте індивідуальну консультацію у ветеринара, якому ви довіряєте.